Aysel Cemile Demir

Arabulucu (Muğla)

Avukat  (Ankara Barosu)

ayselcemiledemir@acdhukukburosu.com

Aysel Cemile Demir,  Ankara Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajını yapmış ve hakimlik sınavını kazanarak hakimlik mesleğine başlamış; Ankara Adliyesi ve Yargıtay’daki stajının ardından Konya/Karaman, Gümüşhane/Köse, Kastamonu/Devrekani ilçelerinde hakimlik yapmış ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünde Şikayet Masasında Hakim/Savcı, Avukat, Noter ve İcra Müdürlükleri hakkındaki şikayetler, yine aynı Genel Müdürlükte istilam masasında görüş/genelge konularında çalışmış ve mesleğinin son onyedi yılında da Yargıtay Birinci Başkanlığında Hukuk Genel Kurulu hakimi olarak görev yapmıştır.

Özel Hukuk ve Eğiticilerin Eğitimi konusunda uzmanlığı bulunmakla, anılan görevleri yanında önce Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Merkezi’nde, Adalet Akademisi’nin kurulmasıyla da kuruluşunda da hizmet verdiği Adalet Akademisi’nde mesleki konular ve özel hukuk alanında hakim ve savcı adaylarının eğitiminde görev yapmıştır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa’daki Yüksek Mahkemeler, Hakim ve Savcı Eğitim Merkezleri ve Akademileri üzerinde inceleme ve çalışma yapmak üzere oluşturulan komisyonlarda yurt içi ve yurt dışında olmak üzere görev almış; hem çalışma alanlarında hem de yasa değişikliklerinde hukuki görüş bildirme yanında, çalışma alanı olan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nda ortak eserler hazırlamıştır.

Hakimlik görevinden emekliye ayrılmasının ardından, Ankara Barosu’na kayıtlı avukat olarak meslek hayatını sürdürmüş ve Ankara’da değişik hukuk bürolarına ve ticaret şirketlerine hukuki danışmanlık yapmış, Arabuluculuk Kanunu’nun çıkması ile birlikte girdiği arabuluculuk sınavını da kazanarak Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan Arabuluculuk Siciline Muğla ilinde görev yapmak üzere kaydolmuştur.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun Emsal Kararları isimli değişik yıllara ait dört adet ortak eseri ve yayımlanmış, yayıma hazır halde özel hukuk alanında çok sayıda çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır.

Özel ilgi alanında hukukun her dalında çıkan kararların, yazılmış eserlerin takibi, okunması, eleştirisi yanında, şiir, roman ve resim çalışmaları yer almaktadır. Tamamlanmak üzere olan bir şiir kitabı ile roman çalışması mevcuttur. Merkezi insan, hayvan ve doğadır. Çocuk yaşından beri en büyük derdi adalet/adaletsizlik olmuştur. Ömrü yettiğince de ülkesi ve insanı için hep aynı kaygı ve çaba içinde olacaktır.

ACD Arabuluculuk ve Avukatlık Bürosunun kurucusu olup, bu büroda Muğla/Milas’ta arabulucu ve hukuki danışman, Ankara’da da avukat/hukuki danışman olarak hizmet vermektedir. Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Muğla başta olmak üzere diğer hukuk ve arabuluculuk büroları ile çözüm dayanışması içinde çalışmaktadır.

Burak Aşıcı

Avukat  (Muğla Barosu)

burakasici@acdhukukburosu.com

Burak Aşıcı, Milas doğumlu olup, ilk ve orta eğitimini Milas’ta ve Muğla’da tamamlamış (Milas Dr. Mete Ersoy İ.Ö.O – Muğla Fen Lisesi) ve Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasının ardından avukatlık stajını Muğla’da yapmış ve avukatlık ruhsatını almıştır.

İzmir’de askerlik görevini Hukuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde yerine getirdikten sonra, Muğla Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Özel ilgi alanı spor olup, bireysel sporlarda ve takım sporlarında birçok dalda lisanslı olarak faaliyet göstermiştir. Karya Futbol Takımı bünyesinde yer almakta olup Muğla Barosu’nu çeşitli organizasyonlarda temsil etmektedir. Merkezi insan, spor ve doğadır.

Halen ACD Arabuluculuk ve Avukatlık Bürosunda Avukat olarak hukuk ve ceza alanında hizmet vermektedir.